13 Aralık 2015 Pazar

2016 ESKİŞEHİR- ANKARA MAKARON EĞİTİM DUYURUSU


Yeni bir eğitim programını burada duyurmak konusunda çok kararsız kaldım. Beni bloğumdan takip eden arkadaşlarımla bir yıldır hiç bir şey paylaşmamış olmanın üzüntüsü, içimde çok büyük bir sızı olarak hep duruyordu.

Gelişen koşullar, zaman geçtikçe, ülkemizde hızlı tüketimin yol açtığı sağlıksız ürünler arttıkça; her şeyi evimde, sağlıklı olduğuna inandığım yöntemlerle kendi mutfağımda yapma isteğim, mutfaktan çıkamama gibi bir duruma getirdi beni.. Bunların hepsi de çok fazla zaman ve emek isteyen işler olduğu için, ilk göz ağrım dediğim blogumdan ister istemez ayrı kaldım. Ancak facebook ve instagram aracılığı ile  beni takip eden arkadaşlarım, ürettiklerime yakınen şahit oluyorlar. Fb ve ig. daki hızlı ve kolay paylaşım, bundan sonra bloğuma yazmayacağım anlamını taşımıyor. Belki bu yazı yeniden bir dönüşe de sebep olur.

İşte bu sebeplerle belki halen daha bloğumu takip eden arkadaşlarım kaldıysa ve makaron eğitimine katılmak isterlerse, onlara da haksızlık yapmayayım diye buradan duyurmak istedim.

2016' nın ilk günlerinde önce Eskişehir, sonra da son bir kez daha Ankara'da makaron eğitimi vereceğim.   
   


Bu iletimde gördüğünüz tüm fotoğraflar 2015 Ankara eğitimlerine ait. Çok geciken bu ileti ve paylaşımım için onlara da bir özür borcumu yerine getirmek istedim.  


On yıl önce başlayan makaron tutkum ve sonrasındaki eğitimler sayesinde öyle güzel dostluk ve arkadaşlıklarım oldu ki, üzerinden yıllar geçse de onlarla geçirdiğim güzel saatler ve sohbetler hala dün gibi aklımda. Öğrencilerimin pek çoğuyla iletişim halindeyim ve yaptıkları güzel makaronları gördükçe inanılmaz mutluluk duyuyorum. 

Makaron gibi yapımı emek, özen ve çok büyük dikkat isteyen bir kurabiyeyi hakkıyla yapmanın getirdiği o mutluluğun yanı sıra, yaptıkları makaronları evlerine götürdüklerinde ailelerinde de büyük zevkle tüketilmesi, öğrencilerimi de beni de çok mutlu ediyor.  

      

 


   KURS BİLGİLERİ
 
   Tarih: 6- 7 Ocak 2016 ESKİŞEHİR 
               9- 17 Ocak 2016 ANKARA
 
   Yer- Program: Sizden gelecek olan talep sayısına göre mekan, ders günleri ve saatlerini        
                             ayarlayacağım.
 
   KURS DETAYLARI
 
Eğitimlerde kursiyerler makarona dair merak ettikleri teknik konuları ve inceliklerini öğrenme     
şansını yakalayacaklardır. Bütün malzemeler tarafımdan karşılanacaktır. 
    1-  Malzemelerin tanıtımı ve özellikleri 
    2- Makaron kabuklarının yapımı
    3- Üç farklı krema yapımı
    4- Makaron kabuklarının doldurulması
 
Fransız merengiyle yapacağımız makaron kabuklarının dışında; kursiyerler arzu edilen ara kremaları, meyveli çeşitleri de öğrenecek; eğitim sonunda da makaronları ikramım olarak beraberlerinde evlerine götüreceklerdir.  


  
Makaron eğitimine katılmak isteyen arkadaşlarımdan  isilyalciner@gmail.com mail adresime mail göndermelerini veya Instagram ve Facebook (IŞILCA TATLAR'a) profillerime mesaj atmalarını rica ederim.  Ortak paydanın makaron olacağı; yeni bir yılın soğuk kış günlerinde kalplerimizi ısıtacak keyifli sohbetlerin edileceği yeni eğitim günlerinde buluşmak dileğimle... 

7 yorum:

 1. Lütfen bloğunu bırakma arkadaşım....

  YanıtlaSil
 2. Işıl Hanımcığım ben sizi hem buradan hem de instagramdan takip ediyorum. Emeklerinize sağlık sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Yağız sabırsızlıkla makaron yemeyi bekliyor :-))

  YanıtlaSil
 4. Ufukcum, ben de bırakmayı hiç istemiyorum ama çalışmak ve üretmekten yazıp çizmeye fırsat bulamayıp, paylaşım yapamıyorum.İnşallah bu eğitim sürecinden sonra kaldığım yerden devam edebilirim. Ziyaretin ve desteğin için çok teşekkür ederim zarif arkadaşım.

  YanıtlaSil
 5. Ay! cok mutlu oldum halen bloğumu takip eden arkadaşlarım olduğu için. Moral verici ve destekleyici yorumlarınız için teşekkür ederim, sağ olun Mine hanım. Bloğuma geri dönüşüme aracı olacak bu sözleriniz.

  YanıtlaSil
 6. Yaşasın, hangisini en cok seviyorsa onu yapalım o gün Fatmacım. Ben de Yağızı görmeyi cok isterim mümkün olursa.

  YanıtlaSil
 7. elinize sağlık ışıl hanım sevgiler

  YanıtlaSil

Yönetici Giriş Paneli


Special design for Işıl'ca Tatlar by GeCe